ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରା: ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏହି 2 ଟଙ୍କା ନୋଟ୍ ଅଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିବ, ଜାଣନ୍ତୁ ରୋଜଗାରର ଉପାୟ କ’ଣ?

 ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରା: ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏହି 2 ଟଙ୍କା ନୋଟ୍ ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ଅନଲାଇନ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଟେଣ୍ଡର କରି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ |   

                                                           Indian Currency: ଏହି ଦୁନିଆରେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାର ଅନେକ ଉପାୟ ଅଛି |  ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ପୁରୁଣା ମୁଦ୍ରା ଏବଂ ନୋଟ୍ ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ବିଡ୍ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଉଛି, ଯେଉଁଠାରୁ ଲୋକମାନେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି |  କିନ୍ତୁ, ସେଗୁଡ଼ିକର କିଛି ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଅଛି |  ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏହି ପ୍ରକାରର ବିଶେଷତା ସହିତ ମୁଦ୍ରା କିମ୍ବା ନୋଟ୍ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ଘରୁ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ |  ପୁରୁଣା ନୋଟ୍ ଏବଂ ମୁଦ୍ରାର କ୍ରମରେ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଖାଇବୁ ଯେ ଆପଣ କିପରି ଅନଲାଇନ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ 2 ଟଙ୍କାର ପୁରୁଣା ଏବଂ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ରକାରର ନୋଟ୍ ବିକ୍ରି କରି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ |  ଏଠାରେ ଏହା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବା |  ଅନଲାଇନ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପୁରୁଣା ମୁଦ୍ରା ନୋଟ୍ ନିଲାମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଖବର ଭାଇରାଲ୍ ହେବାରେ ଲାଗିଛି 

 ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଗଲେ ଭାରତ ସରକାର ଅନେକ ପ୍ରକାରର ନୋଟ୍ ଛାପିବା ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଛନ୍ତି।  ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ 1, 2, 5, 10 ଟଙ୍କା ବିଶିଷ୍ଟ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ନୋଟଗୁଡିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିରଳ ମୁଦ୍ରା ନୋଟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି |  ଅନେକ ଅନଲାଇନ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଏହି ବିଶେଷ ପ୍ରକାରର ନୋଟ୍ ନିଲାମ କରାଯାଉଛି |  ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବିଡ୍ କରାଯାଉଛି |  ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ 2 ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଏହି ବିଶେଷ ପ୍ରକାରର ପୁରୁଣା ନୋଟ୍ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏକ ମିନିଟରେ କୋଟିପତି ହୋଇପାରିବେ   ,|କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏହି ବିଶେଷ ପ୍ରକାରର ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକର ସଠିକ୍ ମୂଲ୍ୟ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ଘରେ ବସି ଏକ କୋଟିପତି ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରିବେ |  ଏହି 2 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟର ବିଶେଷତା କ’ଣ, ଅନଲାଇନ୍ ନିଲାମ କରି ଆପଣ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ |  ଯଦି ଏହି 2 ଟଙ୍କା ନୋଟରେ 786 ଲେଖା ହୋଇଛି, ତେବେ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ କିଣିବା ପାଇଁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ |                      

 ଏହି ଦେଶରେ ବହୁତ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ 786 ନମ୍ବରକୁ ବହୁତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରନ୍ତି ଏବଂ ଏହିପରି ନୋଟ୍ ଖୋଜନ୍ତି, ଯାହା ଉପରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ଲେଖା ଅଛି |  ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏହି ନୋଟ୍ ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗର ହେବା ଉଚିତ୍ |  ଏହା ସହିତ, ଏହା ମଧ୍ୟ ଆରବିଆଇର ପୂର୍ବତନ ରାଜ୍ୟପାଳ ମନମୋହନ ସିଂଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ ହେବା ଉଚିତ୍, ଯିଏ କି ଲଗାତାର 10 ବର୍ଷ ଧରି ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରହିଛନ୍ତି |  

2 ଟଙ୍କାର ଏହି ବିଶେଷ ନୋଟ୍ ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ |  ଇବେ ଏବଂ କ୍ଲିକ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପରି ୱେବସାଇଟ୍ ଏହିପରି ନୋଟ୍ ପାଇଁ ସନ୍ଧାନ କରେ ଏବଂ ନିଲାମ କରେ |  କ୍ଲିକ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସାଇଟରେ, ୱାଟସ୍ ଆପ୍ରେ ସିଧାସଳଖ ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ଏକ ଲିଙ୍କ୍ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ |


 ଅନ୍ଲାଇନ୍ ନିଲାମ ପାଇଁ, ତୁମ ସହିତ ଥିବା ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପ୍ରକାରର ନୋଟର ଫଟୋ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ |  ଏହା ପରେ, ଆପଣଙ୍କୁ ବିଡିଂ ୱେବସାଇଟରେ ବିକ୍ରେତା ଭାବରେ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ |  ତେବେ ଏହି ଫଟୋ ସାଇଟରେ ଅପଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ |  ଏହା ପରେ କିଣିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ଲୋକମାନେ ସିଧାସଳଖ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବେ |  ସେମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଆପଣ 2 ଟି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ନୋଟର ମୂଲ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିପାରିବେ |  ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ନୋଟ୍ ବିତରଣ କିପରି ଏବଂ କେଉଁଠାରେ କରାଯିବ ତାହା ସ୍ଥିର କରିପାରିବ କି?




https://www.amazon.in/gp/offer-listing/B08696XB4B/ref=as_li_tl?ie=UTF8&camp=3638&creative=24630&creativeASIN=B08696XB4B&linkCode=am2&tag=lalat07-21&linkId=b60d78a85b11ba735d6ebbcb5bbb93e9



1 Comments

Previous Post Next Post